Fagleg styringsgruppe

Norsk intensivregister har eit Fagråd som består av totalt 10 representanter.

§6b Fagråd

Fagrådets viktigste oppgave er å sikre høy faglig kvalitet i registeret. Fagrådet i NIR skal ha brukerrepresentasjon, bred geografisk og faglig forankring.

Fagrådet i NIR skal ha:

- Brukerrepresentant
 -To representanter fra medlemsenhetene i hver av de fire helseregionene, HelseSør-Øst har 3,- 9 totalt.
 -Det bør være en jevn fordeling mellom leger og sykepleiere i fagrådet.
 -Helse Sør-Øst utgjør en stor del av NIR-nettverket, og har derfor et ekstra (tredje) medlem i fagrådet. Dette ekstramedlemmet kan utnevnes av Fagrådet utenom årsmøtet.

Dagleg leiar i NIR rapporterer til Fagrådet. Nasjonal sekretær, er referent for Fagrådet.

Her er Fagrådet sine medlemmer 2017-2021:

Helse-Nord:
Kjersti Mongstad - UNN Tromsø 
kjersti.mongstad@unn.no

 Rønnaug Hammervold, Bodø


Helse-Midt:
Erik Bonesmo, Levanger
erik.bonesmo@hnt.no

Lisbeth Aarsnes Strømme, Ålesund
lisbeth.aarsnes.stromme@helse-sunnmore.no

Helse Sør-Øst:
Andreas Barrat-Due, OUS
andreas.barrattdue@gmail.com

Yvonne Karin Martin, Kalnes
yvonne.karin.martin@so-hf.no

Kristin Haugli, Gjøvik
kristin.haugli@sykehuset-innlandet.no

Helse-Vest:
Alena Breidablik, Førde Sentralsjukehus
alena.tsikhanava.breidablik@helse-forde.no

Hans Flaatten, Haukeland univ.sykehus
hans.flaatten@kir.uib.no

Brukerrepresentant for NIR
Ingeborg Dahl-Hilstad, Generalsekretær fra Personskadeforbundet 
ingeborg@personskadeforbundet.no


Daglig leder i NIR:

Dr. Eirik Alnes Buanes, KSK, Haukeland universitetssykehus
eirik.alnes.buanes@helse-bergen.no

Referent for Fagrådet:
Anita Farestveit, KSK, Haukeland universitetssykehus
anita.farestveit@helse-bergen.no

 

Referat fra Fagrådsmøte:

 Referat fra Fagrådsmøte 29.05.2019.pdf

Referat fra fagrådsmøte 14.11.18.pdf

FAGRÅDET Referat 31.mai 2018.pdf

25.januar 2018. Referat Fagrådsmøte docx 09.pdf

 

Fann du det du leita etter?