MS-sykepleiere ved sykehus

Her finner du en oversikt over MS-sykepleiere ved sykehus i alle helseregionene.

​​​Akershus Universitetssykehus

Mandag - fredag kl. 10.00-14.00

​Kari Anne Huser, kari.anne.huser@ahus.no, tlf: 67 96 95 93
Lene Fjermo, Lene.fjermo@ahus.no, tlf: 67 96 95 94
Jorunn Hovbøl, Jorunn.hovbol@ahus.no, tlf: 67 96 95 92
Hilde Nordli, Hilde.M.Sikkerbol.Nordlie@ahus.no, tlf: 67 96 92 90​​​
Linda Hagen, linda.hagen@ahus.no, tlf. 67 96 92 91
Hanne Hokstad, Hanne.hokstad@ahus.no, tlf. 67 96 92 91 

 

Sykehuset Innlandet HF, Elverum

Mandag - fredag kl. 08.00-15.00

​Per Arne Jota, per.arne.jota@sykehuset-innlandet.no, tlf. 62 43 86 81
Grete Nylund, Grete.nylund@sykehuset-innlandet.no, tlf. 62 43 86 92
Synnøve Nystuen, Synnove.nystuen@sykehuset-innlandet.no, tlf. 62 43 86 87
 

Sykehuset Innlandet HF, Lillehammer

​Kristin Flø, kristin.flo@sykehuset-innlandet.no, tlf. 61 27 27 28/ Mob. 48 05 01 22
Anne Olaussen, anne.olaussen@sykehuset-innland.no, tlf. 61 27 27 28/ Mob. 48 05 01 22 

 

Sykehuset i Telemark

Poliklinikk hver tirsdag kl. 08.00-15.00

​Torunn Listaul, torunn.listaul@sthf.no
Kristin Øygarden, Kristin.oygarden@sthf.no
 
Tlf: 35 00 34 57 (Nevrologisk poliklinikk)
Tlf: 35 00 55 70 (Nevrologisk sengepost) 

 

Sykehuset Østfold HF

​Liv Austad, tlf. 69 86 10 90 (nevrologisk poliklinikk)
Lisbeth Johansen, tlf. 69 86 10 90 (nevrologisk poliklinikk)
 

 

Oslo Universitetssykehus, Ullevål

Mandag - fredag kl. 08.00-11.00

Felles epostadresse: nevrosykepleier@ous-hf.no

Felles telefonnummer: 22 11 86 33

​Sandra Lundemo
Siri Johanne Lund Nilsen
Håvar Hauger
 

 

Rikshospitalet HF

​Ragnhild Wehus, rwehus@ous-hf.no, tlf. 23 07 35 79
 
Rikshospitalet - barneklinikk for nevrofag - MS-sykepleier for barn med MS:
Kine Fonahn, kine.fonahn@ous-hf.no , tlf. 23 07 45 11​
 

 

Sykehuset Buskerud HF

Mandag, tirsdag, onsdag, torsdag

​Unni Kornrud, Unni.Kornrud@vestreviken.no, tlf. 32 80 47 09
 

 

Sykehuset i Vestfold, Tønsberg

Onsdag og torsdag kl. 08.00-15.00

​Anne Bøe,  Anne.boe@siv.no, tlf. 33 34 27 79
Lin Berger, lin.berger@siv.no, tlf. 33 13 40 48 - Nevrorehab, Kysthospitalet, Sykehuset i Vestfold
 

Sørlandet Sykehus, Arendal

Mandag - fredag kl. 08.00-15.00

​Silje Løvdal Osuldsen, silje.lovdal.osuldsen@sshf.no, tlf. 37 01 42 30 (nevrologisk poliklinikk)
Siv Åsbø, siv.aasbo@sshf.no, tlf. 37 01 42 30 (nevrologisk poliklinikk)
 

 

Sørlandet Sykehus, Kristiansand

Onsdager og enkelte torsdager, kl. 08.00-15.30

​Anne Gerd Monstad, Anne.gerd.monstad@sshf.no, tlf: 38 07 32 82/ 38 07 32 47
 

 

Stavanger Universitetssykehus

​Anne Hapnes Hindal, hhae@sus.no, tlf. 51 51 85 36
Cecilia Stensland, cecilia.stensland@sus.no, tlf. 51 51 85 21
 

 

Haugesund Sykehus, Helse Fonna HF

​Elisabeth Grinde Staveland, Elisabeth.grinde.staveland@helse-fonna.no, tlf. 52 73 25 90
Marit Helene Hauge Sanson, marit.helene.sanson@helse-fonna.no, tlf. 52 73 25 90
 

 

Haukeland Universitetssykehus

​Anne Britt Skår, anne.skar@helse-bergen.no, tlf. 55 97 60 76
Randi Haugstad, Randi.haugstad@helse-bergen.no, tlf. 55 97 51 23
 

 

Helse Førde HF Sentralsjukehus

​Marilyn Ulvestad, marilyn.ulvestad@helse-forde.no, tlf. 57 83 93 68
Vigdis Stafsnes, vigdis.stafsnes@helse-forde.no, tlf. 57 83 93 53
 

 

Sjukehuset Molde

​Laila Monsås, Laila.Monsas@helse-mr.no, tlf. 71 12 04 76/ 94 13 97 97
 

 

St. Olavs Hospital HF

​Kari Espeset, kari.espeset@stolav.no, tlf. 72 57 60 53
Eva Binici,  Eva.Binici@stolav.no, tlf. 72 57 51 13
Heidi Lunde Nilsen, heidi.lunde.nilsen@stolav.no, tlf. 72 57 50 06
 

 

Sykehuset Namsos

​May Sissel Utvik, maysissel.utvik@hnt.no, tlf. 74 21 55 43/ 74 21 54 79
 

 

Nordlandssykehuset

Mandag, tirsdag og annenhver fredag, oddetall, kl. 07.30-15.00

​Anne Lise Løften Amundsen, anne.lise.amundsen@nlsh.no, tlf. 75 53 45 38
 

 

Universitetssykehuset i Nord-Norge

​MS-enheten mandag-fredag kl. 08.00-15.30, tlf. 77 62 74 91
Pasienttelefon mandag - fredag kl. 12.00-14.00, tlf. 77 62 80 53
Grethe B. Johnsen, grethe.berg.johnsen@unn.no
Marianne Røst, marianne.rost@unn.no
 

 

Helgelandssykehuset Mosjøen

MS-dag torsdag kl. 08.00-15.00

​May Britt Wang,  May.Britt.Wang@helgelandssykehuset.no, tlf. 75 11 51 26
 

 

Sykehuset Levanger

​Berit Nonset, Berit.nonset@hnt.no, tlf. 74 09 89 14
 
 

Ålesund sykehus

MS- sykepleier ved Nevrologisk poliklinikk, tlf. 70 10 50 00 (Sentralbord) 

 

 

MS- senteret Hakadal

Karen Øksnevad, karen.oksnevad@mssenteret.no, tlf. 67 06 29 00

Monica L. Johannessen, monica.johannessen@mssenteret.no, tlf. 67 06 29 00/ direkte telefon: 67 06 29 14

 

 

Kastvollen Rehabiliteringssenter

Bente Oldren (senterleder), bente.oldren@reko.org

Marit Melgård Strand (nestleder), marit.melgard.strand@reko.org

 
 - oppdatert 18. februar 2016