Ansatte ved Nasjonal kompetansetjeneste for multippel sklerose MS

Lars Bø

Lars Bø

Senterleder
Overlege, prof.dr. med

Telefon: 55 97 50 45
E-post: lars.bo@helse-bergen.no

Forskningsinteresser: MS patologi, MS dyremodell, Cuprizone - diett og vevsskade, Klinisk forskning behandlingsstudier, søvnproblemer ved MS 

Jan Harald Aarseth

Portrettbilde mann. Foto

Jan Harald Aarseth

Registeransvarlig
Statistiker, PhD

Telefon: 55 97 60 63
E-post: jan.harald.aarseth@helse-bergen.no

Kontaktperson for drift av Norsk MS register og biobank

Nina Grytten Torkildsen

Portrettbilde kvinne. Foto

Nina Grytten Torkildsen

Dagleg leder i 50% forskningspermisjon
Sosiolog, PhD

Telefon: 55 97 55 03
E-post: nina.grytten.torkildsen@helse-bergen.no

Forskningsinteresser: Epidemiologi, sosiologi, den levde erfaring av multippel sklerose

Kjell-Morten Myhr

Portrettbilde mann. Foto

Kjell-Morten Myhr

Registeransvarlig, Overlege, prof. dr. med.

Telefon: 55 97 50 45
E-post: kjell-morten.myhr@helse-bergen.no

Forskningsinteresser: Klinisk nevrologi, MS dyremodell, immunologi

Randi Cesilie Haugstad

Portrettbilde kvinne. Foto 

Randi Cesilie Haugstad

MS-sykepleier

Telefon: 55 97 51 23
E-post: randi.haugstad@helse-bergen.no

Motiverer pasienter for bruk av immunmodulerende medisin. Informasjon og undervisning om MS.

Anne-Britt Rundhovde Skår

Portrettbilde kvinne. Foto

Anne-Britt Rundhovde Skår

MS-sykepleier

Telefon: 55 97 60 76
E-post: anne.skar@helse-bergen.no

Mastergrad i samfunnsarbeid, med fokus på hvordan behandlingsopphold stimulerer til deltakelse i samfunnsarbeid.

Trond Riise

Portrettbilde mann. Foto

Trond Riise

Statistiker, PhD

Telefon: 55 58 61 13
E-post: trond.riise@isf.uib.no

Forskningsinteresser: MS og røyking, MS og arbeidsmedisin

Tori Smedal

Portrettbilde kvinne. Foto

Tori Smedal

Fysioterapeut, PhD

Telefon: 55 97 60 36 / 55 97 54 65
E-post: tori.smedal@helse-bergen.no

Forskningsinteresser: Effekt av fysioterapi ved MS, klimaets innvirkning på effekt av fysioterapi ved MS, evaluering av målemetoder og måleegenskaper

Torild Ivara Mauseth

 Torild_farge_lite.jpg

Torild Mauseth

Prosjektleder i deltidsstilling / helsesøster

Telefon: 95 93 29 37
E-post: torild.mauseth@helse-bergen.no

Forskningsinteresser: Barn som pårørande til foreldre med MS

Postdoktorer

Stipendiater

Forskerlinjestudent

PROBE-gruppen, UiB