Tema
Det er begrenset med kunnskap om ADHD hos personer med utviklingshemming og det er mulig at det foreligger en underdiagnostisering av ADHD i denne gruppen. HAVO i Helse-Bergen har gjennomført et prosjekt hvor ADHD-symptomer hos personer med utviklingshemming har blitt kartlagt. Kartleggingen avdekker høy forekomst av ADHD symptomer i HAVO sin pasientgruppe og styrker mistanke om underdiagnostisering av ADHD i målgruppen. Det er derfor nødvendig med økt kompetanse om behandling (miljøterapeutisk/medikamentell) for personer med samtidig utviklingshemming og ADHD. På webinaret får vi høre mer om dette prosjektet.
Foreleser
Prosjektet presenteres av Raman Dhawan. Han er spesialist i allmennmedisin, samfunnsmedisin og psykiatri med fordypning i alderspsykiatri. Han jobber delvis klinisk (Helse Bergen og Fonna) og delvis i forvaltning.
Tid
Varighet på webinaret er ca. 30 minutter, men presentasjonen vil være tilgjengelig mellom kl. 09 -14
Målgruppe
Ansatte i spesialisthelsetjenesten, kommunale tjenester, foreldre/pårørende og andre webinaret vil kunne være aktuelt for
Påmeldingslenke
Du vil motta mail med påloggingsinformasjon og lenke senest dagen før webinaret Webinaret er gratis.
Påmelding
Meld deg på webinaretPåmeldingsfrist: Torsdag 09.12.21 innen kl. 15:00